מדריך קידום ואפטימזציה לאתר

מדריך קידום אתרים

אז החלטנו ליצור מדריך קידום אתרים מפורט שמחולק למספר מאמרים שונים לפי הסדר שאנחנו חושבים שהוא נכון. המדריך מיועד למקדמים מתחילים וגם לאלו עם יותר ניסיון, במדריך אנחנו משתדלים לשלב בין ההסברים הטכניים לבין ההסברים התיאורטיים על מנת שתוכלו להבין בצורה הטובה ביותר מדוע עושים כל פעולה, המדריך כרגע מדבר על אופטימיזציה לאתר על מנת לשפר את הדירוגים לצורך שיווק באינטרנט באמצעות קידום אתרים. בהמשך אנחנו ניצור מדריכים נוספים.

אז אנחנו מקווים שאתם תאהבו ותלמדו מהמדריכים הללו. כמובן שאם יש לכם שאלות על כל נושא לא ברור אתם מוזמנים להגיב בפוסט ואנחנו נדאג להסביר הכל.

  1. שלב מחקר המילים
  2. תגיות מטא – Title & Description
  3. אופטימיזציה לכותרות H באתר
  4. היררכיה לאתר – סידור תפריטים Header, צד ופוטר
  5. היררכיה לאתר – היררכיה נכונה של URL באתר
  6. היררכיה לאתר – קישורים פנימיים בתוכן
  7. אופטימיזציה לתמונות לשיפור מהירות האתר וקידום אתרים
  8. חשיבות מהירות אתר
  9. קובץ XML, robots.txt ומטמון

מה זה קידום אתרים – SEO (Search Engine Optimization) ?

קידום אתרים הוא תחום שיווק באינטרנט אשר מתמקד בשיפור תוצאות אורגניות (לא ממומן) במנוע החיפוש. קידום אתרים מתבסס על עבודה טכנית ויצירתית בו זמנית לשיפור המיקומים האורגנים של האתר לפי ביטויים מסוימים, בפעולות קידום אתרים אנחנו נרצה להשיג תנועה לאתר. יש המון גורמים משפיעים על המיקומים שלנו במנוע החיפוש למשל: התוכן באתר שלנו וכמות הקישורים המופנים לאתר שלנו. אבל בצורה פשוטה יותר SEO זה פשוט לוודא שכל מבנה האתר שלך בנויה בצורה תקינה כך שהמנוע חיפוש יבין.

בשונה מהרבה מחשבות קידום אתרים זה לא רק להפוך את האתר שלך לידידותי למנועי חיפוש אלה גם להפוך את האתר לידידותי לקהל הגולשים שלך.

המדריך הזה נבנה על מנת שתוכלו להבין את עולם קידום האתרים בצורה התאורטית וגם בצורה הטכנית.

למה האתר שלי צריך קידום אתרים?

מנועי חיפוש מיוחדים בכך שהם מפנים תנועה לאתר שלך – אנשים תמיד מחפשים את מה שאתה מציע.
רוב התנועה המגיעה לאתרי אינטרנט היא ממנועי חיפוש ובעיקר של גוגל, זה נכון לכל אתר אשר מציע תוכן, חנות, מידע, שירות או כלדבר אחר.

אם מנועי חיפוש לא מוציאם את האתר שלך או מוסיפים את האתר שלך לאינדקס שלהם, אתה מפסיד את האפשרות להגיע לקהל יעד שמחפש אותך.

רגע, למה המנוע חיפוש לא יכול לדעת על מה האתר שלי מבלי לעשות קידום?

מנועי חיפוש ובעיקר גוגל חכמים מאוד, אך הם עדיין צריכים הכוונה טובה. המנועי חיפוש לאורך הזמן לא מפסיקים להשתפר על מנת להציג למחפשים את התוצאות הכי רלוונטיות בשבילם. אך עדיין המנועי חיפוש צריכים עזרה והכוונה של קידום אתרים נכון על מנת שהמנוע חיפוש יבין שהתוצאות שלך רלוונטיות וכך תוכל להשיג תנועה לאתר שלך.

יש מצב שאני עושה קידום לאתר שלי לבד?

עולם קידום האתר הוא מורכב וארוך, אבל רוב האנשים יכולים דיי בקלות להבין את הבסיס של התחום. אפילו מידע קטן שאתה תרכוש יכול לעזור לך למקם יותר טוב את האתר שלך במנוע החיפוש.

במדריך הזה הקפדנו לשמור על ההסברים ועל הצד הטכני על מנת שתוכל להבין את המשמעות מאחורי קידום אתרים אורגני.

PRM - שיווק ויחסי ציבור באינטרנט